Seksas be apsaugos priemonių

Ką būtina žinoti?

Filed in Erotika | Posted by admin on March 2, 2018

Seksas Be Apsaugos Priemonių

Remiantis įvairių tyrimų duomenimis, kiekvienais metais vis jaunesni asmenys pradeda seksualinį gyvenimą, tačiau susiduriama su informacijos stoka apie apsisaugojimą nuo nėštumo bei įvairių lytišku keliu plintančių ligų riziką. Šiais laikais yra apstu apsisaugojimo nuo nėštumo priemonių, kurias, šeimos pagausėjimo neplanuojantys asmenys, privalo naudoti nepriklausomai nuo jų amžiaus. Neretai jauni žmonės užsiima seksu būdami apsvaigę nuo alkoholių gėrimų ir be apsaugos priemonių, todėl nepagalvoja apie galimas pasekmes, o merginai tapus nėščiai susigriebia už galvos ir tik tuomet blaiviu protu ima vertinti situaciją. Deja, bet jau būna per vėlu. Mylėjimasis turi suteikti malonumą, o ne neigiamus potyrius ir tam, kad būtų išvengta nepageidaujamų ligų bei nėštumo, imtis atsakingų veiksmų bei priemonių. Visame pasaulyje populiariausios apsaugos nuo nėštumo priemonės yra merginų vartojamos kontraceptinės tabletės, prezervatyvai, spiralės bei nutrauktas lytinis aktas. Tačiau ar žinojote, jog kas penkta pora, praktikuojanti tokį „apsaugos“ būdą vėliau sužino apie moters įsčiose užsimezgusią gyvybę? Daugelis tokiu būdu besimylinčių porų yra linkusios galvoti, jog „mums taip neatsitiks“, tačiau nei vienas iš mūsų nėra apsaugotas ir geriausias būdas, siekiant neturėti pasekmių po nesaugaus lytinio akto, yra pasirinktos apsisaugojimo priemonės įsigijimas.

Kadangi kontraceptinės tabletės yra parduodamos tik turint gydytojo receptą, jas gali įsigyti merginos bei moterys, kurios reguliariai lankosi pas gydytoją, o jų sveikatos būklė yra palanki vartoti receptines tabletes. Taip pat į savo gydytojas gali kreiptis merginos bei moterys, norinčios, kad joms į gimdą būtų įdėta spiralė, tampanti vis didesne alternatyva kontraceptinėms tabletėms. Tačiau daugeliui asmenų priimtiniausia kontracepcijos priemone tampa prezervatyvai, kadangi juos daugelyje prekybos vietų, nebrangiai gali įsigyti tiek vyriškos, tiek moteriškos lyties atstovai, nepriklausomai nuo jų amžiaus. Prezervatyvų yra įvairių: ne tik skirtingų gamintojų, bet ir suteikiančių skirtingus potyrius, vieni – plonesni, kiti – storesni ir pan. Perkant skirtingus prezervatyvus, galima atrasti labiausiai tinkančius ir patinkančius bei suteikiančius partneriams daugiausiai malonumo. Jei taip atsitiko, kad sueities metu nebuvo naudojamasi nei viena apsisaugojimo priemone, į pagalbą dėl neplanuoto nėštumo gali atskubėti skubios kontracepcijos tabletė. Ją be recepto galima įsigyti įvairiose vaistinėse, o išgerti tabletę būtina per 72 valandas po nesaugaus lytinio akto.

Vis dėl to, visi specialistai vieningai sutaria, jog geriausias seksas yra tuomet, kai juo užsiima ypatingą trauką, meilę ir šilumą  vienas kitam jaučiantys partneriai bei yra naudojamos kontraceptinės priemonės, užtikrinančios saugumo ir pasitikėjimo partneriu jausmą. Teigiama, jog reguliarūs lytiniai santykiai sumažina įvairių ligų riziką, sukelia teigiamas emocijas, kadangi pajutus orgazmą žmogaus smegenys išskiria didelį endorfinų kiekį, visiems geriau žinomą kaip malonumo hormonus. Praktikuojant nesaugų seksą, pajaustas malonumas gali tapti „meškos paslauga“, todėl kiekvienas žmogus turi elgtis atsakingai ir apgalvoti visas galimas nesaugaus sekso pasekmes. Pigiausias apsisaugojimo nuo nėštumo būdas – prezervatyvai, todėl jei vyriškos lyties atstovai nori būti gerbiami ir vertinami savo antrųjų pusių, patirti visapusišką malonumą mylintis, nepamirškite pasirūpinti šia apsaugos priemone ir neteks jaudintis dėl galimų neigiamų pasekmių.